shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00lei
View Cart Check Out
Primul antrenament al oțelarilor în 2017 Primul antrenament al oțelarilor în 2017
Primul antrenament al oțelarilor în 2017
Comunicat de presă SC Oţelul Galaţi Comunicat de presă SC Oţelul Galaţi
Comunicat de presă SC Oţelul Galaţi
UPDATE: Reunirea lotului, luni, 16 ianuarie, ora 18:00 UPDATE: Reunirea lotului, luni, 16 ianuarie, ora 18:00
UPDATE: Reunirea lotului, luni, 16 ianuarie, ora 18:00
Judecătoria Galaţi a oficializat noua conducere a SCOG Judecătoria Galaţi a oficializat noua conducere a SCOG
Judecătoria Galaţi a oficializat noua conducere a SCOG
Plugusorul Plugusorul
Plugusorul
Stelbo Mob Design, alături de SC Oțelul Galați Stelbo Mob Design, alături de SC Oțelul Galați
Stelbo Mob Design, alături de SC Oțelul Galați
Supercampionul Ionuţ Neagu este unul dintre noi Supercampionul Ionuţ Neagu este unul dintre noi
Supercampionul Ionuţ Neagu este unul dintre noi
Cătălin Tofan a devenit socios chiar de ziua lui! Cătălin Tofan a devenit socios chiar de ziua lui!
Cătălin Tofan a devenit socios chiar de ziua lui!
Victoria IndependentaVSSC Otelul Galati
Etapa a XIV-aIndependenta

Ultimele stiri

Clasament

LocClubMVEIPCT
1SC Otelul Galati12120036
2Avantul Vanatori13110233
3Victoria Independenta1391328
4Zimbrul Slobozia Conachi1382326
5Gloria Ivesti1371522
6Unirea Branistea1361619
7Quantum Club Galati1352617
8Muncitorul Ghidigeni1352617
9Viitorul Costache Negri1252517
10Juventus 2007 Toflea1351716

Vezi clasament complet

2lasuta

banner-reclama

Principiile Suporter Club Oțelul Galați

Clubul este condus de suporteri

Clubul va fi organizat pe principiul socios, toţi membrii cotizanti având putere egală în Adunarea Generală, care va vota toate deciziile importante din club. Adunarea Generală votează conducerea clubului şi statutul acestuia, plus restul deciziilor importante. Conducerea clubului trebuie să fie apolitică, iar in momentul în care unul din cei ce vor conduce clubul alege sa se implice în politică, trebuie sa işi dea demisia sau va fi demis automat.

Unitate între suporteri

Destul am stat separaţi, trebuie să învăţăm că puterea stă în numărul cât mai mare de suporteri implicaţi în proiect. Fiecare grupare de suporteri şi fiecare suporter în parte trebuie să înveţe să conlucreze cu ceilalţi. Trebuie să învăţăm să lăsăm de la noi de dragul Oţelului

Deciziile sunt luate de Adunarea Generală

Adunarea Generala va fi compusă din toţi membrii cotizanţi. Aceşti membri votează un preşedinte şi un Consiliu Director, ce vor asigura conducerea pe o perioadă stabilită de statut. Cei din Consiliu Director vor fi răspunzători împreună pentru acțiunile lor în fața membrilor asociați cotizanți.

Transparenţă totală

Suporterii vor fi informaţi atât în ceea ce priveşte deciziile luate de organele de conducere, dar şi în ceea ce priveşte veniturile intrate în conturile clubului şi cheltuielile făcute. Membrii cotizanți vor fi informați prin e-mail referitor la deciziile luate de Consiliul Director la sedințele săptămânale.

Banii obţinuţi sunt reinvestiți în club

Veniturile Suporter Club Otelul Galati provenite din sponsorizări, cotizații anuale, donații, etc. vor fi folosite strict pentru funcționarea clubului. Nimeni nu va putea sustrage bani din conturile clubului indiferent de poziţia ocupată în club.