shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00lei
View Cart Check Out
Alexandru Chebac, oțelarul care se întoarce acasă Alexandru Chebac, oțelarul care se întoarce acasă
Alexandru Chebac, oțelarul care se întoarce acasă
Alexandru Muscă, noul atacant oțelar Alexandru Muscă, noul atacant oțelar
Alexandru Muscă, noul atacant oțelar
Alexandru Vasile este oțelar Alexandru Vasile este oțelar
Alexandru Vasile este oțelar
Noile fețe de la reunirea lotului Noile fețe de la reunirea lotului
Noile fețe de la reunirea lotului
Primele meciuri amicale stabilite Primele meciuri amicale stabilite
Primele meciuri amicale stabilite
Oțelarii au început pregătirile pentru Liga 3 Oțelarii au început pregătirile pentru Liga 3
Oțelarii au început pregătirile pentru Liga 3
Primele carduri, exclusiv la reunirea lotului Primele carduri, exclusiv la reunirea lotului
Primele carduri, exclusiv la reunirea lotului
Comunicat de presă Comunicat de presă
Comunicat de presă
SC Otelul GalatiVSUnirea Mircesti
24 iunie, ora 20:00Otelul

Ultimele stiri

Clasament

LocClubMVEIPCT
1SC Otelul Galati26260078
2Avantul Vanatori26171852
3Victoria Independenta26163751
4Gloria Ivesti26162850
5Zimbrul Slobozia Conachi26145747
6Unirea Branistea26143945
7Viitorul Costache Negri26116939
8Muncitorul Ghidigeni261141137
9Quantum Club Galati261061036
10Juventus 2007 Toflea26821626

Vezi clasament complet

2lasuta

banner-reclama

Principiile Suporter Club Oțelul Galați

Clubul este condus de suporteri

Clubul va fi organizat pe principiul socios, toţi membrii cotizanti având putere egală în Adunarea Generală, care va vota toate deciziile importante din club. Adunarea Generală votează conducerea clubului şi statutul acestuia, plus restul deciziilor importante. Conducerea clubului trebuie să fie apolitică, iar in momentul în care unul din cei ce vor conduce clubul alege sa se implice în politică, trebuie sa işi dea demisia sau va fi demis automat.

Unitate între suporteri

Destul am stat separaţi, trebuie să învăţăm că puterea stă în numărul cât mai mare de suporteri implicaţi în proiect. Fiecare grupare de suporteri şi fiecare suporter în parte trebuie să înveţe să conlucreze cu ceilalţi. Trebuie să învăţăm să lăsăm de la noi de dragul Oţelului

Deciziile sunt luate de Adunarea Generală

Adunarea Generala va fi compusă din toţi membrii cotizanţi. Aceşti membri votează un preşedinte şi un Consiliu Director, ce vor asigura conducerea pe o perioadă stabilită de statut. Cei din Consiliu Director vor fi răspunzători împreună pentru acțiunile lor în fața membrilor asociați cotizanți.

Transparenţă totală

Suporterii vor fi informaţi atât în ceea ce priveşte deciziile luate de organele de conducere, dar şi în ceea ce priveşte veniturile intrate în conturile clubului şi cheltuielile făcute. Membrii cotizanți vor fi informați prin e-mail referitor la deciziile luate de Consiliul Director la sedințele săptămânale.

Banii obţinuţi sunt reinvestiți în club

Veniturile Suporter Club Otelul Galati provenite din sponsorizări, cotizații anuale, donații, etc. vor fi folosite strict pentru funcționarea clubului. Nimeni nu va putea sustrage bani din conturile clubului indiferent de poziţia ocupată în club.