Subtotal : 0.00lei
View Cart Check Out

Alin Pînzaru: „Avem un lot echilibrat valoric ce poate ține sus ștacheta”

pinzaru-onyeka

Antrenorul principal al SC Oțelul Galați, Alin Pînzaru, s-a declarat mulțumit de victoria înregistrată de oțelari în jocul cu FC Botoșani 2, scor 3-0, mai ales în condițiile în care formația oaspete nu încasase trei goluri în niciun joc din acest sezon. De asemenea, tehnicianul Oțelului consideră că lotul roș-alb-albastru este unul echilibrat, iar soluțiile venite de pe banca de rezerve pot face diferența, așa cum s-a întâmplat în partida de sâmbătă când Onyeka a reușit o dublă la doar câteva minute după ce a debutat oficial pentru formația noastră.

Am întâlnit o echipă bine organizată care a pierdut până acum doar la limită, o echipă tânără, cu potențial. Cred că la oportunitățile pe care le-am avut în prima repriză ar fi trebuit să se tranșeze mai devreme meciul. Onyeka e un jucător oportunist, îl știu din liga secundă, e un fotbalist de calitate, a intrat bine și a marcat două goluri. Jocul nostru mai trebuie reglat, am început să avem un ritm bun, mai avem aspecte de clarificat, important e că putem lucra pe un fond de rezultate bune. Avem o echipă ce îmbină experiența cu jucătorii tineri, avem și soluții pe bancă, în general avem un lot echilibrat valoric ce poate ține sus ștacheta”, a declarat Alin Pînzaru, antrenorul principal al SC Oțelul Galați.