background-new-min
shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal : 0.00lei
View Cart Check Out

Debutăm în Cupa României, pe terenul celor de la CSM Focșani

matei-vs-focsani

Marţi, 27 august 2019, şi miercuri, 28 august 2019, cu începere de la ora 17:30, vor avea loc meciurile celui de-al treilea tur al fazei naţionale a Cupei României. Conform SC Oțelul Galați va evolua pe terenul formației CSM Focșani, colega de serie a Ligii 3 a oțelarilor.

În conformitate cu formatul aprobat în şedinţa Comitetului de Urgenţă din 16 iulie 2019, în această etapă au intrat în competiţie cele 30 de câştigătoare ale fazei a doua, 13 echipe care au evoluat în ediţia precedentă a competiţiei Liga 3, 11 echipe din actuala ediţie a competiţiei Liga 2 Casa Pariurilor, urmând a se disputa un total de 27 de meciuri, într-o singură manşă, eliminatorie.

Iată programul partidelor din această fază a competiţiei:

  • CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea
  • ACS Foresta Suceava/ASMS ACS Sănătatea Darabani – CSM Bucovina Rădăuţi*
  • AS Unirea Mirceşti – CS Aerostar Bacău
  • ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
  • CSM Focşani 2007 – ACS Suporter Club Oţelul Galaţi
  • ACS KSE Târgu Secuiesc – ACS Olimpic Cetate Râşnov
  • AFC Metalul Buzău/AS Avântul Zărneşti – SCM Gloria Buzău*
  • CS Făurei – ACS Dacia Unirea Brăila
  • CS Victoria Cumpăna – Farul Constanţa 1920
  • CSM Flacăra Moreni – AFC Progresul 1944 Spartac
  • CSA Steaua Bucureşti – CS Baloteşti
  • SC Popeşti-Leordeni – CS Afumaţi
  • CS Tunari – AFC Unirea 04 Slobozia
  • Fotbal Club Rapid – ASC Daco-Getica Bucureşti
  • CSM Alexandria – AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele
  • ACS Vediţa Coloneşti M.S./CS Real Bradu – ACSO Filiaşi*
  • U Craiova 1948 SA – ACS Viitorul Pandurii Târgu Jiu
  • ACS Flacăra Horezu – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
  • CS Inter Petrila – CSM Reşiţa
  • AFC Voinţa Lupac – AFC Ripensia Timişoara
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara
  • CS Şoimii Lipova – AFC UTA Arad
  • CS Crişul Chişineu-Criş – CS Gloria Lunca-Teuz Cermei
  • CS Măgura Cisnădie – ACS Industria Galda
  • CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea
  • FC Unirea Dej – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj-Napoca
  • CS Unirea Ungheni 2018 – CSM Avântul Reghin

*Câştigătoarea meciului din faza a doua a competiţiei va fi stabilită prin decizia Comisiei de Disciplină şi Etică

Conform articolului 30, punctul 9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Sustine clubul si distribuie articolul pe:Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Tweet about this on Twitter
Twitter
Buffer this page
Buffer