Subtotal : 0.00lei
View Cart Check Out

Oțelarii, victorie la scor în amicalul de la Tulucești

jucatori-albastru-tulucesti-otelul

SC Oţelul Galaţi a câştigat, scor 8-0 (6-0), partida amicală disputată pe terenul formaţiei de Liga 4, Agrostar Tuluceşti. Golurile oţelarilor au fost marcate de Pleşa (11), Dima (14), Ţicămucă (22) şi Zărnescu (26, 28), Neamțu (43 – penalty) în prima repriză, iar după pauză au mai punctat Farcaş (67) şi Alecu (72).

Antrenorul Alexandru Ciobanu a început jocul în următoarea formulă: Preda – Stoian, Bucevschi, Ghiocel (cpt), Manău – Zărnescu, Neamţu, Pleşa, Dima – Avram, Ţicămucă. Au mai evoluat: Nemțanu, Dragu, Bordieanu, Partenie, Drăgan, Alecu, Cucu, Buhăescu, Farcaș și Goga.

echipa-start-otelul-tulucesti

În acest meci au evoluat în premieră portarul Eduard Preda şi mijlocaşul Andrei Pleșa, jucători ce vor semna în aceste zile angajamente contractuale cu formaţia noastră.

Următorul joc de verificare este programat pe teren propriu, în compania celor de la Hușana Huși (Liga 3), ultimul înainte de startul primului meci oficial, ce va avea loc pe data de 24 august.

Luni, 12 august, începând cu ora 15:00, la sediul FRF, va avea loc tragerea la sorți a programului competițional din noul sezon al Ligii 3.

Sustine clubul si distribuie articolul pe:Share on Facebook