Subtotal : 0.00lei
View Cart Check Out

Oțelul câștigă și al doilea amical al iernii

stire4

SC Oțelul Galați a reușit să câștige și cel de-al doilea amical al iernii din tot atâtea meciuri disputate până acum în cantonamentul din Spania, după ce a învins, scor 1-0 (1-0), formația Cuevas CF ce evoluează în Primera Andaluzia Almeria, una din numeroasele ligi regionale spaniole. Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 35, după o recuperare a lui Cosmin Neagu în terenul advers, o pătrundere a mijlocașului stânga și o pasă în fața porții de unde Andrei Antohi a înscris simplu cu latul.

Antrenorul Alin Pînzaru a aliniat la startul jocului următoarea formulă: Iliescu (Vlasie 30) – Vasile, R. Moglan (cpt), Ghiocel, Manău – Cristea, Chiriac – Munteanu, Țicămucă, Neagu – Antohi.

În cea de-a doua repriză, Oțelul a evoluat în formula: Vlasie (Ursu 60) – David, Gîță, V. Moglan, Sălăgeanu – Bordieanu, Codreanu, Crihană – Stoian, Cîrjan, Zaharia.

Următorul meci de pregătire al Oțelului este programat marți, 12 februarie, în compania formației Lorca Deportiva CF. Partida se va disputa cu începere de la ora 20:30 (21:30 ora României), pe Estadio Francisco Artés Carrasco din Lorca, Murcia.