Subtotal : 0.00lei
View Cart Check Out

Prima înfrângere a sezonului: 0-1 cu CSM Rm. Sărat

jucatori-otelul-rosu

SC Oțelul Galați a înregistrat primul eșec al sezonului, după ce a cedat, scor 1-0 (1-0), pe terenul formației CSM Rm. Sărat, în etapa 14, penultima a turulului Ligii 3. Singurul gol al partidei a fost marcat de vârful gazdelor, Gabriel Bobe, în minutul 39, în urma unei acțiuni individuale finalizată cu un șut cu vârful ghetei la vinclul porții oțelare.

Antrenorul Alin Pînzaru a început jocul în următoarea formulă: Iliescu – Vasile, Moglan (cpt), Ghiocel, David – Munteanu, Crihană, Codreanu, Iorga – Antohi, Cîrjan. În prima repriză a intrat Stoian, iar în cea de-a doua parte au mai evoluat Matei, Zaharia și Manău.

În ultimul joc oficial al acestui an, oțelarii vor primi pe teren propriu vizita formației Știința Miroslava, în etapa 15 a Ligii 3. Jocul se va disputa vineri, 30 noiembrie, cu începere de la ora 14:00, pe stadionul Oțelul.